Sporty zimowe

Zakopane i okolice  zawsze przyciąga tłumy narciarzy i nie bez powodu nazywane jest polską stolicą narciarstwa. Jeśli zawitasz do nas zimą, wykorzystaj ten fakt i poczuj, co to znaczy białe szaleństwo. Większość stacji narciarskich posiada możliwość sztucznego naśnieżania, więc jesli nawet zima nie dopisze możemy uprawiać sporty zimowe na sztucznie naśnieżanych stokach.

Nie przejmuj się, jeżeli nie masz doświadczenia i nie posiadasz własnego sprzętu narciarskiego – skorzystasz z usług naszych instruktorów oraz wypożyczalni znajdującej się na terenie Tater Chaty.

Gdzie najlepiej jeździć na nartach?  Dla tych, którzy nie lubią daleko jeździć samochodem polecamy Polanę Szymoszkową – ośrodek, który znajduje się najbliżej Tater Chaty, ok 3,5km, posiada bezpłatny parking. Polana Szymoszkowa dobra jest zarówno dla początkujących jak i doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Dwie trasy: mała, dla dzieci i początkujących, o długości 400 m; duża trasa 1350m, oraz 2 wyciągi krzesełkowe.

Koniecznie udaj się do ośrodka narciarskiego Nosal, oddalonego od Tater Chaty jedynie 5,5 km. Znajdziesz tam 6 tras o różnym stopniu trudności dzięki czemu zagwarantujesz  doskonałą zabawę dla wszystkich Twoich bliskich. Trasa duża, dla zawansowanych narciarzy, na którą wyjedziesz wyciągiem krzesełkowym, oraz trasy krótsze dla początkujących i dzieci. Nosal jak mało który ośrodek narciarski w Zakopanem, nie jest przeludniony dzięki czemu będziesz mógł swobodnie zjeżdżać.

Kolejnym polecanym przez nas ośrodkiem, którego nikomu chyba nie trzeba przedstawiać jest Kasprowy Wierch. To raj dla wytrawnych narciarzy, którzy oczekują wymagających, dobrze przygotowanych tras. Wystarczającą rekomendacją dla wszystkich miłośników sportów zimowych jest fakt, iż trasy na Kasprowym posiadają homologację FIS pozwalającą na organizowanie zawodów. Ze szczytu Kasprowego Wierchu można szusować na dwóch trasach: w Kotle Gąsienicowym i Kotle Goryczkowym. Oraz najdłuższy zjazd ze szczytu Kasprowego do Kuźnic. Istnieje możliwość kupienia biletów na wyjazd na Kasprowy Wierch w przedsprzedaży na stronie: http://www.kasprowywierch.biz/przedsprzedaz.html

Na koniec odwiedź legendarną Gubałówkę. Na górę wyjeżdża się kolejką linowo-terenową. Warto się tam wybrać ze względu na piękny widok rozpościerający się na całe Zakopane. Jeżeli bardziej niż widoki cenisz sobie swobodną jazdę na nartach  to Gubałówka i pod tym względem spełni Twoje wymagania. Na Gubałówce trasy zawsze są świetnie przygotowane, więc korzystanie z nich  będzie dla Ciebie czystą przyjemnością.

Na terenie Zakopanego jest również szereg małych wyciągów dla dzieci i początkującychnarciarzy, znadują się one w okolicach Krokwi, na Lipkach, Antałówce, w Kościelisku: Salamandra, Budzów Wierch i wiele innych.

Polecamy również stacje narciarskie w okolicach Zakopanego:                 Stacja narciarska Witów-ski oddalona ok 15km od Tater Chaty: posiada wyciąg krzesełkowy, wyciąg orczykowy, trasy dla wytrawnych narciarzy i snowboardzistów oraz dla poczatkujących i dzieci; snow park, zaplecze gastronomiczne, bezpłatny parking, serwis i wypożyczalnię nart.

Stacja narciarska Jugów-ski oddalona 22km od Tater Chaty: posiada wyciąg krzesełkowy, 4 wyciagi orczykowe, 7 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, dla wymagających narciarzy, dla średnio zaawansowanych, ale także dla początkujących i dzieci. Znajdziesz tam zaplecze gastronomiczne, serwis i wypożyczalnię nart, bezpłatny parking.

Stacja narciarska Rusiń-ski oddalona 21km od Tater Chaty: posiada wyciąg krzesełkowy i 2 wyciągi orczykowe, oraz 5 tras o różnym stopniu trudności. Ogrzać i posilić się można w karczmie regionalnej przy górnej stacji wyciągu. Tam również znajduje się parking i wypożyczalnia nart.

Kompleks  narciarski w Białce Tatrzańskiej oddalonej ok 24km od Tater Chaty, tam znajduje się między innymi najbardziej znana Kotelnica Białczańska– ośrodek narciarski i baseny termalne „Bania”

 

Tater Chata

Zakopane, ul. Strążyska 36B
+48 693 110 660
+48 18 20 00 567
kontakt@taterchata.pl Profil Google+
Zobacz też apartamenty na www.apartrent.com.pl