Turystyka rowerowa

W najbliższej okolicy  Tater Chaty znajduje się wiele szlaków rowerowych o różnym stopniu trudności idealnych dla każdego miłośnika wycieczek rowerowych. A rowery możesz wypożyczyć w Tater Chacie.

Masz naprawdę wiele możliwości zaplanowania  atrakcyjnych tras. My proponujemy Ci te, które sami sprawdziliśmy i które naszym zdaniem są bardzo atrakcyjne.

1. Zakopane – Kuźnice – Kalatówki – Kuźnice – Zakopane

Łatwa trasa o długości 11km idealna dla rodziców z dziećmi, podczas pokonywania której można podziwiać piękne widoki szczytów gór oraz zakopiańskie lasy. W Kuźnicach znajduje się dolna stacja kolejki, którą można wjechać na Kasprowy Wierch. Kolejnym przystankiem są Kalatówki położone w malowniczej dolinie u podnóży Kasprowego, gdzie piękno przyrody zapiera dech w piersiach.

2. Zakopane – Gubałówka – Pałkówka – Słodyczki – Dzianisz – Zagrody – Kojsówka – Płazówka – Roztoki – Kościelisko – Zakopane

Stosunkowo łatwa trasa o długości 25km rozpoczynająca się na popularnej Gubałówce, z której rozpościera się widok na całe Zakopane. Kolejne kilometry trasy odsłaniają przed turystami widok Tatr Zachodnich i dawnych zagród góralskich. Ponadto po drodze możesz odwiedzić kilka lokalnych zabytków m.in. drewniany kościół św. Anny z 1891 roku.

3. Zakopane – Gubałówka – Bustryk – Ząb – Maruszyna – Ludźmierz

25 kilometrowa trasa o wysokim stopniu trudności, która jest częścią Szlaku Papieskiego – tą trasą przejechał Ojciec Święty w 1997 roku. Corocznie w pierwszą sobotę czerwca podąża tym szlakiem pielgrzymka piesza, żegnana o godz. 8.00 rano przy sanktuarium na Krzeptówkach i kończąca się w Ludźmierzu uroczystą Mszą św. przy ołtarzu polowym.

4. Zakopane – Poronin – Bukowina Tatrzańska – Gliczarów Górny – Poronin – Zakopane

Trasa o długości 30km co roku pokonywana przez uczestników Tour de Pologne. Jest to stroma i trudna trasa, która zapewnia niesamowite widoki Tatr. Po drodze możesz odwiedzić wiele małych kościółków oraz zabytkowych przydrożnych kapliczek.

Tater Chata

Zakopane, ul. Strążyska 36B
+48 693 110 660
+48 18 20 00 567
kontakt@taterchata.pl Profil Google+
Zobacz też apartamenty na www.apartrent.com.pl