Miejskie atrakcje

Krupówki Zakopane nocą | Apartamenty na polanie | Tater Chata

A co powiesz na spacer śladami Kornela Makuszyńskiego? A może chcesz zobaczyć, gdzie najczęściej przebywał Witkacy lub gdzie szukał natchnienia Karol Szymanowski czy Tetmajer? Zakopane to nie tylko wspaniała baza wypadowa na górskie wędrówki czy centrum sportów zimowych. To także miejsce, w którym mieszkali i przebywali sławni artyści. To właśnie do Zakopanego przyjeżdżali Wisława Szymborska, Czesław Miłosz czy Rafał Wojaczek, szukając wytchnienia i inspiracji.

W teatrze im. Witkacego obejrzysz spektakle, które są nagradzane na wielu festiwalach.  I takie, które niewystawiane są nigdzie indziej. Krupówki po których będziesz spacerowal, to nie tylko słoneczna i gwarna promenada – jeśli zatrzymasz wzrok na fasadach budynków, zauważysz ich przepiękną architekturę. Niektóre z nich zostały zaprojektowane przez Stanisława Witkiewicza – ojca Witkacego czy Karola Stryjeńskiego.

W Zakopanem znajduje się również muzeum największego, obok Chopina, polskiego kompozytora – Karola Szymanowskiego. Wstępując tam, możesz zobaczyć gdzie mieszkał i jak tworzył.  Dla ożywienia umysłu  koniecznie odwiedź muzeum Władysława Hasiora, cenionego w kraju i na świecie artysty konceptualnego. Ta wizyta na pewno na długo zostanie w Twojej pamięci.

A na koniec kulturalnych wędrówek koniecznie zajrzyj do miejscowych restauracji, by posmakować prawdziwego góralskiego jadła. Zwłaszcza że niektóre z nich zostały dobrze opisane i wysoko ocenione w kulinarnych przewodnikach Michalin czy Pascala. Kwaśnica na świńskim ryju, golonka po góralsku czy herbata z prądem, jaką oferują tutejsze knajpy nigdzie nie smakują tak dobrze. Dlatego pewnie wrócisz do nich jeszcze nie raz.

Tater Chata

Zakopane, ul. Strążyska 36B
+48 693 110 660
+48 18 20 00 567
kontakt@taterchata.pl Profil Google+
Zobacz też apartamenty na www.apartrent.com.pl